Breaking News
Home / Blog / Makijaż Oczu: jakie cienie wybrać do szarych oczu?

Makijaż Oczu: jakie cienie wybrać do szarych oczu?

Dzisiaj postanowiliśmy napisać jak dobrać makijaż oczu do oczu szarych. Już wkrótce pojawi się artykuł o dopasowaniu makijażu oka do koloru niebieskiego, zielonego oraz brązowego. Dobór makijażu nie zależy na szczęście tylko od koloru waszych oczu.

 

Wiele innych czynników składa się na to jaki kolor cieni, styl malowania należy wybrać aby oko prezentowało się naprawdę pięknie. Nalezy pamiętać, że oświetlenie ma bardzo duży wpływ na ostateczny wtgląd makijażu. Kreacja jej styl oraz kolor. Dodatki jakie posiadamy, biżuteria, spinki i wiele innych czynników o ktorych postaramy sie napisać poniżej mają wpływ na makijaż oczu.

 

W tym konkretnym artykule postaramy skupić się na dopasowaniu między kolorem tęczówki a kolorem cieni, opierając się na teorii kolorów.

Specyfika koloru oczu: Szarego

 

Ten specyficzny kolor oczu niezwykle cięzko zdefiniować. Czasami nie podaje się go w ogóle jako odrębnego koloru tylko stara sięgo dopasować do koloru zielonego lub niebieskiego. W rzeczywistości oczy szare posiadają w swojej budowie najmniej melaniny z pośród wszystkich znanych kolorów tęczówki. Zapamiętajcie to zdanie gdyż kilka linijek niżej pojawi się dokłądne wytłumaczenie oraz powiązanie do innych tematów.

Żeby jeszcze bardziej skomplikować życie co niektórym powiem teraz, że kolory które często trudno nazwać to właśnie oczy o kolorze szarym. Najczęściej spotykamy oczy szare, przypominające najbardziej niebieskie. Rzadziej spotykane oczy szare z domieszką zieleni. Czasami spotykana wokół oczu szarych jest obwódka w kolorze złotawym, żółtym lub pomarańczowym.

Stąd właśnie dobór kolorystyki makijażu oczu jest taki trudny w przypadku oczu w kolorze szarym. Wtedy własnie ponownie odwołujemy się do koła barw. Najważniejszym elementem w tym przypadku bedzie określenie czy w danym odcieniu szarości występuje domieszka innego koloru, czy też w ogóle jej nie ma

 

ABC Makijażu: Oczy szare - jakie cienie wybrać

Zależnie od zastosowanych zestawień kolorów. możemy uwydatnić kolor którego najwęcej widać w odbiciach naszych tęczówek. Jeśli chcesz uwydatnić zieleń swoich oczu użyj kolorów z przeciwka zieleni na kole czyli – fioletów. Prawda że to dość proste. Podobnie jeśli wasze oczy zawierajądomieszki kolorów niebieskich nie pozostaje nic innego jak podbicie waszego naturalnego koloru jednym z odcienie brzoskwiń i pomarańczy.

Jaki efekt chcesz uzyskać?

Oto pytanie które nalezy sobie zadać zanim przystąpimy do jakiejkolwiek koloryzacji.

Jeśli chcemy uzyskać efekt dramatyczny - szary kolor oczu niezwykle pięknie prezentuje się w klasycznym stylu smoky. Im wasze oczy mają jaśniejszy odcień tym ciemniejsza czerń podkreśli je mocniej. W tym przypadku powinnyśmy patrzeć na koło z odcieniami szarości, choć nie byłoby ono zbyt ciekawe.

Jeśli chemy uwydatnić kolor tęczówki - podobnie jak zostało jużpowiedziane wcześniej. Z pomocą w uwydatnianiu danego koloru przychodzi wam koło kolorów. Niebieskości nabiorą mocniejszej barwy z odcieniami pomarańczu, zieleni natomiast przy fioletach.

Jeśli chcemy podkreślić oko – musimy zastosować kolor który otacza naszą tęczówkę. W przypadku oczy szarych często jest to kolor złoty, pomarańczowy stosując kolory intensyfikujące kolorystykę obwódki wokół źrenicy, czyli złoto, miedź, brąz.

Niewskazanymi kolorami dla posiadaczek oczu w kolorze szarym są szarości. Rozmyjąone oczy i sprawią, że staną się one niewidoczne.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.9/5 (16 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Makijaż Oczu: jakie cienie wybrać do szarych oczu?, 4.9 out of 5 based on 16 ratings

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


2 + six =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>